Staroměstský pochod 2024

25.05.2024

Druhý letošní vojenský pochod pro mě byl "Staroměstský pochod" organizovaný kluky z Pochodnického spolku. Vedl ze Starého města na Dalimilovu rozhlednu, od ní k boudě Paprsek, dále do Medvědí rokle, z ní nahoru k pěchotnímu srubu StM-S 34 "Svah" a zpět do Starého města, kde byl start a cíl v muzeu u Staroměstských patriotů.

První čtyři kilometry, samozřejmě do kopce, byly po asfaltu, takže se šlo v pohodě, ale pak to pod Starým kopcem odbočilo na travnatou pastvinu a brutálně se to zlomilo. Přišlo 400 výškových metrů nahoru na Dalimilovu rozhlednu.

Nově postavená parádní rozhledna, která připomíná starou rozhlednu na Kralickém Sněžníku, mi nabídla výhledy do okolních horských hřebenů.

Přišly další dva kilometry stoupání, které mě dostaly do výšky přes 1000 metrů k horské boudě Paprsek. Rychlé občerstvení a už klesám dolů do Velkého Vrbna, odkud jsem dál klesal okolo historické chaty Olšanka a tryskajícího pramene.

Medvědí roklí jsem opět začal stoupat až na Kutný vrch a z něj k pěchotním srubům StM-S 34 "Svah" a StM-S 33 "Lesík". Déšť, který mi už hodinu naznačoval, že by mi mohl ztížit závěr cesty, konečně přišel, ale mě už chyběly jen čtyři kilometry z kopce a krátká prohlídka muzea patriotů.

Trasa pochodu na mapy.cz

Kompletní fotogalerie Z D E...