Stezka Českem

Nějaké pracovní povinnosti a dvoutýdenní neschopenka kvůli chřipce, mě odstavily na více jak měsíc. Na Stezku Českem jsem se tedy v roce 2024 poprvé podíval až nyní, kdy jsem si naplánoval cestu z Adršpachu do Teplic nad Metují.

Začalo Vánoční volno, a tak jsem se vypravil na Stezku Českem. Pokračuju ve spojování Českého Švýcarska s Jizerkami, a tak jsem si na dnešní den připravil 18 kilometrů mezi Stožeckým sedlem a Krompachem.

Po měsíční pauze jsem se dostal na stezku. Naplánoval jsem si cestu z Dolního Žlebu, kde jsem skončil 25. března a věnoval se dalším etapám po Krušných horách, Jizerkách a Krkonoších. Nyní tedy přišel čas na další spojení již zmáknutých destinací.

Na tuhle část stezky jsem se těšil hodně dlouho. Nebylo to ani tak tím, že bych procházel nějak významně pěknou krajinou, ale tím, co na mě čekalo. Dnes jsem totiž měl do cesty postaveno šest brodů. Takže sandále s sebou a hybaj do Chřibské...

Po třech dnech přechodu Krkonoš jsem se probudil a hned co s načatou sobotou. Tak jak jinak, než rozchozené nohy opět poslat na stezku. Tentokrát to sice bylo jen na necelých pět kilometrů plus necelé další tři mimo stezku, ale na udržení napjatých svalů to stačí.

Dnes to bylo jen o tom našlapat kilometry a zapsat si další pokořenou část stezky. Ráno jsem z pivovaru hned po vydatné snídani vyrazil směr Lysečinská hora. Bohužel jsem vyrážel do mraků a ty mě nakonec doprovodily skoro po celé dnešní trase.

Druhý den přechodu Krkonoš mám v plánu vyrazit ze Špindlerové boudy hned po snídani (to je luxus :) a dát nějakých +/- 18 kilometrů do Horní Malé Úpy, kde mám ubytování zaplacené v pivovaru Trautenberk. Cestou se podívám na Sněžku, kde jsem ještě nikdy nebyl, takže se na to těším, i když vím, že to bude výzva! Do pivovaru musím...