Stezka Českem

Další parádní den na Stezce Českem přinesl putování "od auta k autu" z Machovské Lhoty do Machovské Lhoty. Vyšetřil jsem si jeden den volna, a tak jsem hledal možnost, jak to namotat s tím, že moc veřejné dopravy v těchto končinách nejezdí, a nakonec jsem asi našel parádní variantu s cílem udělat si prostor na důležitou následnou část pochodu do...

Velký Pátek na stezce pro mě vloni i letos znamenal najít nějakou trasu, kam můžu dojet v omezeném režimu dopravních společností. Nakonec jsem našel sice krátkou, ale alespoň trochu zábavnou cestu ze sedla Šerlich do Olešnice v Orlických horách, během které jsem se mohl podívat na dvě zajímavé rozhledny.

Dnešní den na stezce byl pro mě doslova zničující. Ani Krkonoše, ani Jizerky, ani žádné jiné hory mě prozatím na stezce neprověřily, jako první polovina Broumovských stěn. Nenašlapal jsem ani moc výškových metrů, ale neustálá cesta z kopce do kopce byla pro mé tělo velmi, velmi náročná.

Tak jsem zase na stezce, čekala mě dvacka z Petříkovic do Adršpachu. Z informací a fotek jsem věděl, že to bude minimálně 13-15 kilometrů "zeleným tunelem", tedy cestou v lese, ze které se jen místy podívám ven. Prohledal jsem tedy mapu a našel si trochu zábavnější cestu.

Nějaké pracovní povinnosti a dvoutýdenní neschopenka kvůli chřipce, mě odstavily na více jak měsíc. Na Stezku Českem jsem se tedy v roce 2024 poprvé podíval až nyní, kdy jsem si naplánoval cestu z Adršpachu do Teplic nad Metují.