6. den Stezky Českem: Plesná – Kraslice

29.04.2023

Počasí dnes opravdu není na šlapání kopců, prší a teplota taky zrovna nešplhá k závratným výškám. Začali jsme z Plesné blouděním, trochu jsme se zakecali a až asi po kilometru jsme zjistili, že jdeme úplně blbě. Takže rychle zpátky a najít modrou, po které šmajdáme první kilometry dnešní etapy.

Na Liščí Hoře už nám solidně leje, navíc nás čeká pět kilometrů bez jediné zatáčky, které máme zpříjemněné metrovými koleji od harvestorů na těžbu dřeva. Stále bez zatáčení a stále nahoru. Pak zatočit doleva a opět rovné stoupání, které končí na Vysokým kamenu, ze kterého kvůli dešťovým mrakům a mlze nic nevidíme. Za ním chvilku rovně a pak opět nahoru, až do výšky 806 m.n.m., což bylo dnešní nejvyšší místo.

Dnes to byla taková celkem nudná cesta. Stále v lese, takže nic nevidíte, jen stromy, bahno nebo mokrá tráva, nahoru nebo dolů. Když jsme se tedy dostali do Krásné, byli jsme už celkem rádi, že to budeme mít za sebou. Ještě jsme si stačili prohlédnout zdejší opuštěné autovrakoviště, pár pobořených domů a bylo tu závěrečné klesání do Kraslic.

Dnes našlapáno 23,8 km; celkem na stezce 136,3 km

Dnešní převýšení nahoru 506 m; dolů 492 m

Převýšení celkem na stezce nahoru 3 413 m; dolů 3 460 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...