5. den: Černava - Mladá Boleslav

08.07.2022

Tak dnes to byl poslední den na stezce. Čekalo na mě finálních 27 kilometrů. V cestě jsem neměl v podstatě žádný větší kopec, ani žádné brutální klesání. Jediné, co mě trochu potrápilo, byly schody v městském parku Mnichova Hradiště, kterých bylo celkem dost, ale především byly solidně prudké a asi jste už pochopili, že scházení schodů není zrovna moje oblíbená disciplína...

Poslední část mého putování po Zlaté stezce Českým rájem bylo pro mne napříč dost známé destinace, vždyť 31 let bydlím v Mladé Boleslavi a ty možnosti na nějaké toulání okolo města za tu dobu mám hodně našláplé. Rozhodl jsem se to tedy po parádní noci co nejrychleji proletět, ale nohy tuto mojí myšlenku nepochopily a nakonec jsem se ty poslední kilometry hodně plazil. No..., nohy měly za sebou během pěti dní více jak 100 kilometrů, tak na to asi měly právo.

Závěrečné trasa tedy vedla přes Mnichovo Hradiště, Klášter u Mnichova Hradiště, zámek Malenovice (kousek za ním jsem oslavil metu 100 kilometrů), Kaple sv. Stapina, Malá Bělá, Bakov nad Jizerou, Josefův Důl, Debř, Podlázky a do cíle na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi, kde stezka pro někoho začíná, pro mě končila.

Bylo to úžasných 117 kilometrů a nebudu lhát, některé ty kilometry hodně bolely, když pominu všechny ty nad stovku, tak narychlo vzpomenu například na posledních cca 300 metrů výstupu na Tábor, cestu z Malé Skály na Frýdštejn, přechod Maloskalské Drábovny, výstup na Hlavatici, či výstup od rybníku Vidlák na Kouty. Bolely ale i sestupy, za všechny napíšu hlavně ten od Drábských světniček přes Klamorku. Teď na všechno již vzpomínám s úsměvem, ale po nějaké době, až utichnou emoce z radosti nad dokončeným cílem, sepíšu nějakou kratší vzpomínku na těchto pět dní.

Dnes našlapáno 27 kilometrů, celkem na stezce 117 kilometrů

Trasa cesty na Mapy.cz Z D E...