32. den Stezky Českem: Chřibská – Stožecké sedlo

17.03.2024

K dokončení chybějící mezery mezi nejzápadnějším bodem ČR a Broumovskými skálami jsem zvolil volnou, krásnou neděli. Cesta vedla z vlakového nádraží Chřibská do Stožeckého sedla.

Z důvodu logistiky jsem si to trochu rozdělil. Nejprve jsem jel vlakem do Jedlové, odkud jsem to vzal přes Konopák do Stožeckého sedla, ze kterého jsem šel na vlak do Nové Huti v Lužických horách a opět se jím nechal dovést do Jedlové, odkud jsem jel do Chřibské.

Následovala necelých 11 kilometrů dlouhá cesta do Jedlové na vlak domů. Od vlaku z Chřibské jsem stoupal na Jedlovou. Zejména poslední kilometr byl docela brutální stoupák, se kterým jsem nepočítal, ale i když mě prověřil, tak se dal zvládnout.

Prohlédl jsem si starou rozhlednu a v hospodě pod ní dal zelňačku a třináctku Cvikov. Cesta dolů dala zabrat kolenům, a tak jsem byl celkem rád, že jsem už na zřícenině Tolštějn. Z ní to byla už pohodová cesta na nádraží Jedlová, kde jsem se toho dne objevil již potřetí. Po gulášku a Vratislavkém pivečku hurá na vlak a domů.

Nyní to mám spojené, za sebou 600 kilometrů na stezce a... šlapeme dál!

Dnes našlapáno 13,9 km; celkem na stezce 606,9 km

Dnešní převýšení nahoru 466 m; dolů 411 m

Převýšení celkem na stezce nahoru 15 614 m; dolů 16 168 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...