31. den Stezky Českem: Teplice nad Metují – Police nad Metují

09.03.2024

Dnešní den na stezce byl pro mě doslova zničující. Ani Krkonoše, ani Jizerky, ani žádné jiné hory mě prozatím na stezce neprověřily, jako první polovina Broumovských stěn. Nenašlapal jsem ani moc výškových metrů, ale neustálá cesta z kopce do kopce byla pro mé tělo velmi, velmi náročná.

Den začal přechodem ze Suchého Dolu – Slavný, kde jsem měl auto, do Police nad Metují. Cesta v podstatě stále z kopce ubíhala a já v klidu posnídal a pak přejel autobusem do Teplic nad Metují, kde jsem navázal na cestu, kterou jsem zde skončil při etapě přes Adršpachsko-teplické skály.

První kilometry vedly do kopce a odpočaté tělo je skvěle zvládlo. Nahoře v sedle U Nového Dvora se to zlomilo a následovalo pět kilometrů klesání do Březové. Bylo to dost asfaltu, ale alespoň to ubíhalo. Na řadě bylo dalších pět kilometrů, tentokrát do kopce na Honský Špičák. Krátké občerstvení a už to valím po hřebeni okolo Laudonových valů.

Zatím to jde, ale vše začalo od vyhlídky Kačenka. Tam probíhá těžba dřeva, stromy jsou popadané přes stezku. Přichází prolejzání, přeskakování, podlejzání, obcházení. Nahoru, dolů, nahoru, dolů. Je to mazec. Sunu se 2 kilometry za hodinu. Víc to prostě přes ty stromy nejde.

Konečně dorážím na Chatu Hvězda, kde do sebe láduju oběd a pokračuju dál. Mám to ještě osm kilometrů. Čeká na mě očistec mezi skalami. Tuhle cestu si opravdu užívám. Je to sice stále jak na houpačce a já jsem stále víc a víc unavenej, ale výhledy ze skal jsou parádní... i když vše kazí pohled na obrovské množství toaletního papíru doslova za každým rohem.

Přes Supí hnízdo a okolo Pánovy věže, se dostávám ke Kamenným hřibům, odkud to je již pouze kilometr k autu... konečně!

Dnes našlapáno 26,4 km; celkem na stezce 593,0 km

Dnešní převýšení nahoru 575 m; dolů 605 m

Převýšení celkem na stezce nahoru 15 148 m; dolů 15 757 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...