3. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Krásná/Rožnov pod Radhoštěm (1. část)

21.10.2021

Třetí etapa přinesla našlapáných 21 km. Zdolaný kopce Muroňka (966 mnm), Kykulka (996 mnm), poté návštěva skautské mohyly Ivančana (945 mnm) a spousta dalších kopečku. Problém tentokrát nebyly nastoupené metry, ale problém byl se sestupem. Kdo zná Beskydy, tak ví, že jsou tady převážně strmé kamenité cesty a ty mi dorasovaly koleno. Lidí bylo v horách minimum. Počasí solidní, jen vítr byl brutální.

Po úvodním zahřívacím kilometru začalo stoupání na Muroňku, což představovalo 450 výškových metrů na 2,8 kilometrech, přičemž poslední část byla 100 metrů nahoru na 300 metrech, tedy pěkný krpálek. Z Muroňky na Kykulku další metříky nahoru a pak rychle dolů na Ivančenu. Tady jsem byl naposledy v roce 1985 a to ještě stála mohyla. Dnes jsou tady udělané kaskády z donesených kamenů, ale za mě to bylo dříve hezčí. Samozřejmostí bylo položení vyneseného kamene (kamínku).

Z Ivančeny spadnout o 400 metrů níže pod Zotavovnu Petra Bezruče, abych zase začal stoupat okolo Satinského vodopádu na Medvědí stezku, z ní na Liščí stezku a až dolů do Ostravice. Pak už jen šlapat asfalt okolo golfáče v Ostravici a Čelkadné do Kunčic. Na závěr dne dlabanec a skočit do futralu. Zítra mě čeká Tanečnice (1084 mnm), z ní na Radegast (1106 mnm) a pak Radhošť (1129 mnm). Bude to brutál, snad koleno vydrží.

Našlapáno 21 km / celkem 64 km

Trasa etapy mapy.cz

Kompletní fotogalerie Z D E...