20. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Sokolov/nejzápadnější bod (3. část)

03.03.2023

Dnes na mě čekalo posledních 8 kilometrů mé cesty. Co k tomu dodat? Po dvou dnech parádního počasí jsem dnes vyrazil do mrznoucí mlhy. Cestu jsem zvolil podél hranic, ale asi jsem to překombinoval, protože v údolí pod Štítarský vrchem jsem zabloudil. V lese u močálu Dolina jsem sešel z cesty a byl jsem rád, že jsem narazil na Štítarský rybník. U něj jsem ale původně nechtěl být, to znamená, že jsem byl asi 300 metrů severně, než bylo v plánu.

Naštěstí jsem uviděl v dálce Památník obětem 1. a 2. světové války bývalé obce Újezd, a to je místo, kterým jsem měl projít. Zbývalo už jen projít okolo Mostu Evropy a už jsem najednou koukal na přístřešek u nejzápadnějšího bodu ČR.

Dokázal jsem to, po 31 dnech chůze jsem přešel Českou republiku z nejvýchodnějšího bodu k nejzápadnějšímu. Ušel jsem 689 kilometrů, s tím, co jsem nachodil "šmejděním" okolo trasy to bylo určitě hodně přes 700 kilometrů, vystoupal jsem 7,8 kilometrů a přibližně to samé i sestoupal dolů. Překročil jsem D1, D3, D4, D5 a D6, zdolal mnoho řek, jen namátkou Ohře, Berounka, Vltava, Sázava (podél ní jsem šel přibližně 120 kilometrů), Svratka, Morava, či Bečva. Navštívil hodně ikonických měst, které ani nejdou všechny vyjmenovat. Radost obrovská, teď mám ty "nej" body všechny čtyři a už se na mě hrne nové dobrodružství....

Našlapáno 8 km / celkem 689 km

Trasa cesty na mapy.cz

Kompletní fotogalerie ZDE...

Celková mapa cesty ZDE...