20. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Sokolov/nejzápadnější bod (1. část)

01.03.2023

Po měsíci opět návrat na mou stezku napříč republikou. Pokud vše dobře dopadne, tak je to poslední návrat. V pátek bych měl dojít k nejzápadnějšímu bodu ČR a dokončit tak poslední monument, který mi chybí.

Dnes jsem vyrazil ze sokolovského nádraží a cíl byl Nový Kostel. Nijak složitě jsem to nemotal, rozhodl jsem se to maximálně urychlit, takže prvních 12 kilometrů vedlo po asfaltu, pak se střídala lesní cesta s asfaltem, ale tentokrát to už nebyla vytížená silnice, ale asfalt, který z nějakého důvodu zůstal po Komunistech v lesích nebo mezi poli.

Ráno bylo jen -9°C, ale s tím, jak sluníčko postupovalo obzorem, se to ohřívalo až na příjemných +7°C, které byly odpoledne. Po asfaltu se mi šlapalo dobře, jediné, co mi chtělo znepříjemnit cestu, byl kopec, který se táhl od třetího do jedenáctého kilometru. Těchto osm kilometrů stoupání ale nemělo nijak závratné převýšení, takže i do kopce kilometry ubíhaly.

U vodárenské nádrže Horka jsem tam nahrnul opečenou klobásku. Už dlouho jsem na ohni nic nedělal, takže to opravdu zachutnalo a rychle zmizelo. Na řadu přišlo ostré, dvoukilometrové stoupání nahoru na Smrčinu a to mě opravdu prověřilo. Nicméně už jsem byl v poslední části cesty a začal přemýšlet o zítřku...

Našlapáno 22 km / celkem 660 km

Trasa cesty na mapy.cz

Kompletní fotogalerie ZDE...