19. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Chýše/Sokolov (2. část)

19.01.2023

Dnešní cesta začala v Toužimi s ranním rozbřeskem. Cesta vedla podél Podzámeckého rybníku a údolím řeky Střely až k bývalému Chylickému mlýnu, od kterého jsem začal stoupat na první dnešní kopec. Počasí bylo parádní, a tak to celkem pěkně vyšlapovalo.

Druhý kopec byl sedlo kopce U Odolenovických hranic, co znamenalo dostat se do nadmořské výšky 713 metrů. Dvoukilometrové stoupání nebylo nijak intenzivní, jen problémem byla cesta. Ta se mi totiž ztratila a já první polovinu kopce stoupal uprostřed nějaké pastviny na dobytek. Žádný býk si mě nevšiml, tak se mi podařilo úspěšně vylézt až nahoru. Za tímto účelem jsem si táhl s sebou jednoho Kozla, kterého jsem si nahoře s radostí vychutnal.

Ze sedla to bylo už jen z kopce. Okolo rybníků Třetí, druhý a první (duchaplně pojmenované rybníky) a podél Bečovského potoka, jsem dorazil do Bečova nad Teplou. Ráno jsem zapomněl na penzionu pytel s jídlem, v Toužimi jsem si nic nekoupil, protože jsem si říkal, že mi budou stačit gumový medvídci a jedna snickerska. U Chylického mlýna jsem si chtěl dát tu snickersku, ale ouha, i sáček se sladkostmi zůstal na penzionu. Takže paráda, k jídlu jsem měl jen to jedno pivo a načatý balíček žvejkaček. I proto jsem se těšil do Bečova do hospody na oběd. Jenže jak jsem zjistil, Bečov je mrtvý město. Tři hospody a všechny zavřený, navíc u Vietnamce v krámu mě okradli o kilo. Zítra ráno odtud vypadnu a můžu vám říct, že s chutí...

Našlapáno 19 km / celkem 615 km

Trasa cesty na mapy.cz

Kompletní fotogalerie ZDE...