18. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Roztoky u Křivoklátu/Chyše (3. část)

21.12.2022

Třetím dnem jsem uzavřel tuto etapu z Roztok u Křivoklátu do Chyše. Také dnes to byl ledový očistec a troufám si říct, že z těch tří dní to byl ten nejhorší den. Hned prvních sedm kilometrů se neslo opět po cestách uprostřed polí, zledovatělých cestách, které obklopoval zmrzlý sníh. Vy vyjetých kolejích se nedalo jít a zmrzlý sníh mi doslova zastavoval nohy.

Úmorný úvod dne na chvilku přerušil asfalt, který přišel přibližně na dva kilometry, když jsem z Blatna začal stoupat na nejvyšší vrchol dne nedaleko Tisu u Blatna. Asi čtyřkilometrové stoupání mělo náročných tak 500 metrů, ostatní vzdálenost, během které jsem překonal 200 výškových metrů, byla spíš jen příjemnou cestou nahoru.

Bohužel, nahoře na mě čekalo nejen další ledové pole, ale především přicházející déšť od západu, který naznačoval, že až do cíle etapy to bude za padajícího ledového doprovodu. Co dělat? Raději bych samozřejmě teplou vanu a ne studenou sprchu, ale tak to už bývá.

U Tiských mokřadů jsem poobědval a vydal se dolů do Vítkovic. Cestou jsem míjel ŘOPíky 1. sboru a za "Ovčárnou" našel Caddynu hozenou na boku poté, co to její řidič nezvládl na zledovatělé silnici. Tomu se mimochodem ani nedivím, i já měl co dělat se v té zatáčce udržet na ledu. Z Vítkovic jsem zmáknul krátké stoupání a už přede mnou bylo posledních pár kilometrů v již dost silném dešti a za solidní mlhy.

Našlapáno 21 km / celkem 570 km

Trasa cesty na mapy.cz

Kompletní fotogalerie ZDE...