17. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Beroun/Roztoky u Křivoklátu

03.12.2022

První prosincový sobota přinesla další část mé cesty. Na řadě byl hřeben nad Berounem. Cesta během prvních kilometrů přinesla stoupání na starou rozhlednu Děd, což je první postavená rozhledna Klubem českých turistu z roku 1893. Nahoře jsem kromě uzavřené rozhledny našel dva stany hikerů, kteří zde nocovali. Ještě spali, podle plechovek od Plzně a láhve od Vodky jsem usoudil, že měli dlouhý večer. Tak jsem v tichosti pokračoval dále.

Sestoupil jsem do Hudlic, ze kterých jsem opět začal stoupat, tentokrát k nejvyššímu bodu dnešní cesty, na Hudlický vrch. Tady už jsem v minulosti byl, to když jsem v roce 2020 absolvoval cestu po rozhlednách. Tenkrát jsem z Nového Jáchymova stoupal nahoru přes Hudlický vrch na rozhlednu Maminka. Dnes jsem si to mazal opačně, tedy dolů do Nového Jáchymova, kde jsem si v Restauraci Diana dal oběd, na který raději rychle zapomenu, jak byl hnusný. Takže jsem na nic nečekal a mazal dál.

Opět to bylo nahoru, tentokrát to bylo pět kilometrů dlouhé stoupání okolo zámku Leontýn na Dlouhý hřeben. Nebylo to náročné stoupání, ale dlouhé. Z Dlouhého hřebenu mi zbývalo jen sestoupit do Roztok, ale to jsem netušil, jak náročný to bude sestup. Tak kolmé klesání jsem fakt nečekal. Bylo to něco na moje kolena. V polovině klesání jsem myslel, že se raději skutálím, ale nakonec jsem to vydržel a pouze s jedním vyválením se dostal dolů k vyhlídce Stříbrný luh. To už jsem byl na posledním kilometru, který mi uběhl nejrychleji.

Našlapáno 22 km / celkem 509 km

Trasa cesty na mapy.cz

Kompletní fotogalerie ZDE...