1. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Bukovec/Milíkov

02.09.2021

Poté, co jsem dokončil svou cestu z nejjižnějšího bodu ČR k tomu nejsevernějšímu, jsem přemýšlel, co dál. Nejprve jsem měl v plánu bafnout kolo a vydat se na něm objet všechny čtyři zeměpisné body naší republiky, ale nakonec padla volba na logické následování mé cesty, tedy vydat se napříč republikou po vodorovné ose. Zvolil jsem start na východě s cílem na západě, a to z důvodu, abych nešel většinu dne proti sluníčku.

Vyrazil jsem tedy na hraniční přechod Bukovec, odkud je to nějaký kilometr k nejvýchodnějšímu bodu ČR. Tedy tou nejkratší cestou, která vede ze zastávky autobusu po silnici nějakých 600 metrů do Polska, pak seběhnete ze stráně do lesa, po 100 metrech narazíte na potok Oleška, ten přeskočíte nebo lehce přebrodíte a jste na místě. Jenže já to začal po dvoutýdenním dešti a z toho potůčku byla solidně rozbouřená říčka (ostatně celý den jsem viděl hodně rozbouřených potoků, často rozlitých po okolí). Brodit se nedalo, tak jsem musel pěkně hluboko do Polska, abych našel most a pak se vracet lesem. ale podařilo se a cestu jsem zahájil.

První den byl spíše na rozhýbání po delším lenošení, přesto jsem s plným batohem na zádech dal, i se šmejděním po okolí treku, nějakých 21 kilometrů s lehkým zvlněním, které vedly převážně po asfaltu. Bylo to odpočinutí před obrovskou výzvou nesoucí jméno BESKYDY!

Cesta z nejvýchodnějšího bodu k nejzápadnějšímu byla tedy zahájená, první etapa je za mnou. Už je to do cíle jen nějakých 750 kilometrů...

Našlapáno 21 km / celkem 21 km

Trasa 1. dne: mapy.cz

Kompletní fotogalerie Z D E...