1. den: Jičín - rozhledna Tábor

04.07.2022
Tak to začalo. Přesun do Jičína vysel perfektně, žádné problémy, a tak jsem mohl v 16:00 na Valdštejnském náměstí zaskočit do ICčka , orazitkovat si start a vyrazit. Cestou jsem se zastavil na zamku a u věže, ale chuť šlapat byla silná, tak jsem se rozeběhl směr Lipová alej. Na jejim konci jsem si prohlédl Valdštejnskou lodžií a vyrazil směr Železnice.

Sluníčko pěkně připalovalo, takže jsem se pěkně potil a těšil se, jak si v Železnici dám  pivko. To také vyšlo a ja vyrazil směr plánovaného noclehu. Byl jsem tam už v sedm, a to se mi ještě nechtělo zastavovat. Rozhodl jsem se tedy vyrazil na kopec Tábor, kde je hospoda a rozhledna.


Kopec to byl celkem masakr. Už cesta do Kyjí vedla přes celkem solidni stoupání, ale to, co přišlo z této parádní vesničky s roubenkami, bylo opravdu doslova očistec. Sluníčko palilo a brutální stoupání v polích mě prověřilo. Kdyz jsem konečně vešel do lesa, tak přišlo to nejhorší. Poslednich cca 800 metrů bylo brutalni záhul. Batoh plny jidla váží 16 kilo a věřte, že to se opravdu pronese. Celou cestu jsem se modlil, aby byla otevřená hospoda a ... byla!!!

Teď je deset v noci a já tady na kopci smolím tento článek a konečně odpočívám. Zitra mě mimo jiné čeká sedmikilometrové stoupání na Kozákov, tak snad si na něj pošetřím nohy...

Dnes našlapáno 11 kilometrů, celkem na stezce 11 kilometrů

Trasa na mapy.cz ZDE...