9. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Rožnov pod Radhoštěm/Bystřice pod Hostýnem (1. část)

13.01.2022

Po delší době jsem v práci urval dva dny volno, tak jsem vyrazil opět do Beskyd. Naposledy jsem došel do Rožnova pod Radhoštěm a právě tam jsem dnes začal devátou etapu, tentokrát tedy dvojdenní.

Prvních šest kilometrů cesty jsem šel podél Bečvy. Její promrzlé břehy jsou fascinující, všude peřeje, spousta jezů a došlo i na bobra a podkousané kmeny. Podél Bečvy jsem došel až do Stříteže nad Bečvou, kde byl čas na snídani (kobliha koupená v Kauflandu v Rožnově).

Ze Stříteže jsem začal stoupat na kopec Vrchhůrka (692 m.n.m.). Bylo to čtyřkilometrové stoupání, místy solidně brutální. Pod vrcholem začala padat omrzlice, takže jsem měl ihned všechno vlhké a protože bylo pod nulou, tak se do mě dala i solidní zima.

Z toho kopce vedlo něco jako hřebenovka několik dalších kilometrů, a protože místy to bylo pěkně otevřený, tak zima nepolevovala.

Za Kozincem jsem zapadl do lesa a konečně se zahřál. Prolétl jsem okolo větrného mlýnu pod Medůvkou a začal klesat do Bystřičky. Jeden kilometr z těch několika si budu obzvlášť pamatovat. Byl to kilometr opravdu šíleného klesání, kdy na mě začínalo koleno řvát, jestli jsem se nezbláznil. Ale dali jsme to, já i koleno.

Za Bystřičkou to už bylo pohodové šlapání asfaltu, které končilo v lese za hájenkou v Mikulůvce. Teď rychle do spacáku a zítra směr Kelčský Javorník...

-Našlapáno 22 km / celkem 199 km

Trasa etapy na mapy.cz

Kompletní fotogalerie Z D E...