8. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Luka pod Medníkem/Davle

30.12.2021

Na dnešní etapu jsem měl doprovod v podobě mojí drahé, proto jsem zvolil kratší vzdálenost. Trasa byla z Luka pod Medníkem do Davle, což bylo devět kilometrů. Prvních tři do kopce, pak dva z kopce a zbytek spíše po rovině. Začalo se za dobrého počasí, vypadalo to i na sluneční den, nakonec to ovšem bylo spíše za mrholení a posledních asi pět kilometrů za silného oparu.

V lesích to bylo solidně rozbahněné. Předchozí deště se podepsaly na cestě hlavně u Zlatého potoka, a tak z osady Údolí Zlatého potoka jsme toho moc neměli. Profrčeli jsme údolím do Bohulib, za kterým jsme vystoupali do kopce na svačinu. Pak už se jen mazalo dolů. Přes Oboru jsme se dostali do Záhořanského dolu, kde jsme procházeli mnoha trempskými osadami (dnes už spíše bývalými) podél Záhořanského potoka. První byla Hawai, což z mého pohledu je v těchto končinách asi ještě ta "nejdivočejší" z nich. Následovala osada Na Ostrůvku, Albatros, Sedm jezů, Tahiti, Za potokem, Na Výsluní, Vatra, Orlík a okolo bývalého Maškova mlýna k železničním tunelům u Davle.

Za povšimnutí stojí i přechod přes starý Železný most v Davle, který si několikrát zahrál v různých filmech, ze kterých je asi nejznámější Most u Remagenu natáčený v roce 1968.

Našlapáno 9 km / celkem 177 km

Trasa etapy na mapy.cz

Kompletní fotogalerie Z D E...