5. den Stezky Českem: Aš – Plesná

28.04.2023

Po včerejším parádním dni to dnes začalo pod zataženou oblohou a otázka nebyla jestli bude pršet, ale kdy bude pršet.

Cesta začala v Aši, tedy tam, kde jsem skončil svůj první den poté, co jsem po dokončení přechodu ČR od nejvýchodnějšího bodu k nejzápadnějšímu bodu vyrazil od toho západního monumentu. První kilometry vedly na rozhlednu Háj, což bylo ve výšce 758 metrů také nejvyšší místo dnešního dne.

Sestup od rozhledny po sjezdovce taky nebyl zrovna příjemnou záležitostí pro moje kolena, takže jakmile jsem uviděl přehradu Bílý Halštrov, zařval jsem radostí. Na řadě bylo devítikilometrové stoupání nad pramen Bílý Halštrov, což je mimochodem parádně upravené místo s památníkem ještě z doby Rakouska-Uherska.

Nahoře na kopci nám začalo pršet, takže hospoda ve Na Výhledech byla jasná volba, o to víc, když zrovna byl čas oběda. Pršet ale nepřestalo, pršelo hodně a dlouho. Cesta tady vede krátce přes Německo a nám to celé propršelo. Až když jsme se zase vrátili do Čech, tak déšť přestal. Jenže to už jsme se pomalu blížili k Plesné, kde jsme dnes zdárně skončili, a to i přestože jsme se museli dostat přes tábor Waffen SS a Wehrmachtu.

Dnes našlapáno 28,0 km; celkem na stezce 112,5 km

Dnešní převýšení nahoru 471 m; dolů 597 m

Převýšení celkem na stezce nahoru 2 907 m; dolů 2 968 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...