4. den Stezky Českem: Kraslice – Horní Blatná

27.04.2023

Dnes jsem se vrátil na západ. Mám v plánu během tří dnů dojít z Aše do Horní Blatné. Kvůli počasí jsem dal nejdelší etapu z Kraslic do Horní Blatné, protože dnes byl jediný den, kdy nebude pršet. Zítra a v sobotu má lejt, tak jsem nechtěl do deště plánovat nejvíc kilometrů.

Cesta z Kraslic vedla hned do kopce. Prvním na řadě byl kopec Hradiště (705 m), na jehož vrcholu je zřícenina Kraslického hradu Hausberg. Od něj rychle zase dolů do Tisové, abychom mohli stoupat na Olověný vrch (802 m) a pak zase po sjezdovce dolů. Kolena poprvé řvou o pomoc.

Na Bublavě jsme brzo, takže hospody ještě zavřené, chuť na polívku musím nechat až domů. Opět je tu stoupání, tentokrát okolo Bifurkace Hernnbachu nahoru na Lovčí, kde poprvé stojíme nad devíti stovkami. Chvilku po hřebenu, a pak už klesat a opět nahoru na Vysoký vrch a opět přes hranici devíti set metrů nad mořem. Na řadu přichází trochu asfaltu po opuštěné krajině pod Vysokým vrchem a pak cestička k ikonickému rozpadajícímu se můstku přes Rolavu.

Chvilku pomalu klesáme a zastavujeme se na oběd a nafiltrování vody u Jeleního potoku, protože nás čeká třetí výstup do devíti set metrů, tentokrát na Jelení vrch (927 m). Z něj nejprve lehké klesání, které se promění v brutální sestup k říčce Černá voda, abychom opět mohli stoupat, tentokrát na nejvyšší bod dnešní cesty, 955 metrů vysoký průsmyk u Pískové cesty. Chvilku dolů a opět nahoru, popáté se dostaneme přes 900 metrů, tentokrát po asfaltové cestě, ale to už jsme kilometr před cílem, takže vše ubíhá pomyslně rychleji. Brutální den s mnoha stoupáními je konečně u konce!

Dnes našlapáno 32,2 km; celkem na stezce 84,5 km

Dnešní převýšení nahoru 903 m; dolů 542 m

Převýšení celkem na stezce nahoru 2 436 m; dolů 2 371 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...