33. den Stezky Českem: Olešnice v Orlických horách – Velké Poříčí

23.03.2024

Logistické důvody mě přinutily poprvé vyrazit obráceným směrem. Žádné autobusy mě v sobotu nedokážou dovézt do Suchého dolu v přijatelný čas, tak jsem vyrazil do Olešnice v Orlických horách, odkud jsem hikoval do Velkého Poříčí.

Hlásí déšť, takže vyrazit za zataženého nebe a postupně se prohikovat do sluníčka bylo příjemným zpestřením dopoledního výstupu po obrácené křížové cestě (její postupná zastavení tady vedou z kopce) na parádní rozhlednu Šibeník. Fouká vítr, tak jsem si vychutnal i její pověstný výkyv.

V Novém Hrádku jdu okolo hospody, ale říkám si, že je na oběd ještě brzo, tak jdu dál a spoléhám na hospodu v České Čermné. Cesta lesem okolo Krahulčí, Jestřábí hory a Kašpárka ubíhala solidně, ale když jsem vyšel ke zvoničce a dřevorubci nad Českou Čermnou, začalo solidně pršet. Nasadil jsem nepromoky a těšil jsem se do hospody na oběd.

Ouha, putyka byla zavřená. Nějaké mimořádné zavření a zrovna dnes. Sakra, musím do sebe natlačit jen tyčinku co mám v batohu a mažu dál směrem na polskou Brzozowie.

Přeběhnu přes kopec a sestoupám dolů k Metuji, která mě vede až do mé cílové destinace. Další den na stezce je za mnou. Nakousnul jsem Orlické hory. Sice mi chybí ještě nějakých 25 kilometrů druhé poloviny Broumovských stěn, ale i tak jsem spokojen, kam až jsem se během března posunul, a to mám do Božího hodu Velikonočního v plánu stihnout ještě pár kilometrů.

Dnes našlapáno 21,5 km; celkem na stezce 628,4 km

Dnešní převýšení nahoru 271 m; dolů 514 m

Převýšení celkem na stezce nahoru 15 885 m; dolů 16 682 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...