3. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Krásná/Rožnov pod Radhoštěm (2. část)

22.10.2021

Tak mám za sebou poslední Beskydskou štaci. Poslední den v těchto parádních horách začal brutálním šestikilometrovým výstupem na Tanečnici (1084 m.n.m.), ale i když teplota byla pouze +2°C, tak pocit ze zdolání tohoto kopce byl obrovský, takže přišel taneček na Tanečnici a věřte, že rozpohybovat mých 110 kilo po tříhodinovém stoupání nebylo nic jednoduchého :).

Následoval sestup přes "Stezku Valaška" a vstup na skywalk, který z chlapců dělá muže :) (visutý Himalájský chodník také nebyl k zahození) na oběd do Pusteven, ale tam byly všechny hospody zavřené (nechápu), takže to řešila zelňačka v jednom z otevřených bufetů.

Následovala zvlněná hřebenovka E3 na Radegast (1106 m.n.m.) a na finále mojí cesty přes Beskydy, "kopeček" Radhošť (1129 m.n.m.). Tady teplota "vystoupala" už na příjemných +5°C :), a protože rukavice zůstaly doma, tak mám už solidně promrzlé prsty.

Do mého cíle chybí 9 kilometrů z kopce. Ty začínají brutálním sestupem kolmo po sjezdovce (ještě dnes na tuto sjezdovku vzpomíná moje koleno). Když jsem byl pod sjezdovkou, tak jsem si říkal paráda, to nejhorší mám za sebou, ale opak... Beskydy se s mou cestou rozloučily svým vlastním způsobem...

Čekalo mě ještě 5 kilometrů sestupu, kdy jsem spadl o 600 výškových metrů dolů do Rožnova, ale bylo to brutálních 5 kilometrů po neustálé kamenité cestě. Chodidla chladím ještě teď... Včera to tedy bylo celkem 20 kilometrů v parádním prostředí. Byl to den, který si chcete zapamatovat navždy a neustále si ho opakovat.

Mám za sebou tedy prvních 80 kilometrů mé cesty z nejvýchodnějšího bodu ČR k nejzápadnějšímu. Během této osmdesátky jsem přešel Beskydy. Tyhle hory mě dostaly. Už vím, co to je, když někdo řekne, že Beskydy miluje. Pro mě to byly nádherné dny, plné parádních zážitků. Na druhou stranu, tyhle hory neodpouští, tady není čas na odpočinek. Když to není prudké stoupání, tak je to naopak brutální klesání. Asi nikdy ani nezapomenu na to pálení chodidel každý večer, z těch neskutečně kamenitých cest, které u nás nikde jinde nenajdete. Zajímavé také je, že to, co jsem nastoupal za celou cestu z nejjižnějšího bodu ČR k nejsevernějšímu, tak jsem překonal už za prvních 80 km mého nového dobrodružství.

A slovo závěrem... Beskydy! Nebojte se, já se ještě někdy vrátím, zasloužíte si větší pozornost!

Našlapáno 20 km / celkem 84 km

Trasa etapy mapy.cz

Kompletní fotogalerie Z D E...