26. den Stezky Českem: Dvorce – Budišov nad Budišovkou

20.12.2023

Tři dny na stezce přede mnou, takže hybaj na Moravu a pokračovat v řádění. Po dopoledním přesunu mi odpoledne zbylo několik hodin, které jsem proměnil v cestu z Dvorců do Budišova nad Budišovkou.

Po vydatném obědě a přesunu do Dvorců začala cesta stoupáním po asfaltu, který byl alespoň uzavřenou lesnickou stezkou, takže jsem na něm během čtyř kilometrů potkal jen dvě auta, jednoho dědka se dřevem a borce, který ukazoval asi ročnímu klukovi, co je to volant u auta.

Po dvou kopečkách jsem se konečně dostal do lesa, ale nebyla to úleva. Zatím co na asfaltu se šlo v pohodě, tak v lese to neskutečně klouzalo po blátě a popadaném listí.

Po 4,6 kilometrech došlo na jeden významný milník mé cesty po Stezce Českem. Překročil jsem pětistovku našlapaných kiláků!

Okolo zříceniny hradu Vildštejn z 13. století jsem se dostal do hlubokého údolí, ze kterého jsem začal stoupat na rozhlednu Halaška. Ta je sice mimo stezku, ale proč se na ní nepodívat, když jdete kousek okolo ní?

Krom prudkého stoupání mě tentokrát přibrzdilo bloudění. Trochu to tady pokáceli a tím zrušili stezky zakreslené v mapách, takže chvilka hledání a už stojím pod parádní rozhlednou. Počasí je ještě ucházející, takže i rozhledy jsou parádní.

Nezbývá než sejít dolů do Budišova a přesunout se do Bruntálu, kde mám hotel (spát v dešti a padajícím sněhu mě fakt nerajcuje).

Dnes našlapáno 9,9 km; celkem na stezce 505,3 km
Dnešní převýšení nahoru 240 m; dolů 278 m
Převýšení celkem na stezce nahoru 12 609 m; dolů 13 237 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...