21. den Stezky Českem: Horní Malá Úpa – Bernartice

20.10.2023

Dnes to bylo jen o tom našlapat kilometry a zapsat si další pokořenou část stezky. Ráno jsem z pivovaru hned po vydatné snídani vyrazil směr Lysečinská hora. Bohužel jsem vyrážel do mraků a ty mě nakonec doprovodily skoro po celé dnešní trase.

Tři kilometry stoupání celkem uběhly, ovšem vidět nebylo opravdu nic, žádné výhledy, žádná zajímavost. Jen stromy, stromy, stromy...

Do pozornosti mě dal sestup z této hory, který vedl nejen příkrou kamenitou stezkou, ale místy i potokem. Nic, co by mě bavilo, navíc chvilková nepozornost a už jsem byl na zemi, v blátě...

Stále v lese, stále v mlze, nic jiného. Foťák jsem tedy tahal jen sporadicky. 14 kilometrů uzavřen v mlžném lese prostě asi nikoho bavit nebudou. Konečně byla přede mnou Žacléř. Zbývalo mi posledních 5 kilometrů, které mi navíc začalo zpestřovat mrholení.

Po devatenácti kilometrech jsem v Bernarticích a můžu si říct, přešel jsem Krkonoše. Mám to za sebou a hurá na autobus domů. Když pominu tu dnešní nudu v lese, tak to byly parádní tři dny mašírování a už se těším na další.

Dnes našlapáno 19,2 km; celkem na stezce 428,2 km

Dnešní převýšení nahoru 262 m; dolů 841 m

Převýšení celkem na stezce nahoru 10 602 m; dolů 11 283 m

Dnešní trasa na mapách.cz Z D E...

Kompletní fotogalerie Z D E...