14. ETAPA Z VÝCHODU NA ZÁPAD – Davle/Mníšek pod Brdy

13.08.2022

Dnes jsem měl několik hodin volno k vejšlapu, tak jsem vyrazil ukrojit další kilometry v mé cestě napříč republikou. Na cestu do Zruče nad Sázavou nebyl čas, tak mě napadlo vyrazit z místa, kde jsem skončil vloni před Silvestrem, když jsem kvůli zraněnému kolenu přeskočil do Ledče nad Sázavou a doputoval až do Davle. Čekaly na mě tedy kilometry při obcházení Prahy a tedy asi celkem nudná cesta, i proto jsem je chtěl mít co nejdříve za sebou.

Z Davle jsem se tedy vydal nahoru do Sloupu. To je nějakých 1,2 km během kterých urazíte nějakých 150 výškových metrů, takže sice krátké, ale o to intenzivnější stoupání, do kterého se moje tělo za zvuků chroptícího hrocha doslova soukalo metr za metrem. Nahoře jsem nechcípnul, tak jsem mohl přes les vyrazit k osadě Spálený Mlýn. To ale nebylo jednoduché, na mapách.cz jsou jinak zakreslené stezky, než ve skutečnosti jsou, takže došlo i na nějaké to bloudění a protažení cesty.

Ze Spáleného Mlýna jsem se přes Líšnice dostal k jednomu z milníku tohoto putování - dálnici D4. Tu jsem podlezl u Řidky a kousek šel podle ní. Za Řidkou jsem zapadl do lesa a vystoupal do Barokního areálu Skalka, který se rozprostírá nad Mníškem. Tady rychle nacpat do volátka klobásku, spolknout dvě Kofoly a skutálet se z brutálního kopce dolů do Mníšku pod Brdy. Auto na mě čekalo na parkovišti u zámku a já v něm byl po nějakých pěti hodinách špacírování.

Obchvat "Švindlštatlu" je tedy za mnou a nyní na mě čeká přibližně šedesátikilometrová spojovačka mezi Žďárem nad Sázavou a Ledčem na Sázavou a pak už pokračování z Mníšku směr západ...

Našlapáno 14 km / celkem 399 km

Trasa cesty na mapy.cz

Kompletní fotogalerie ZDE...